Od 18 stycznia cztery grupy zawodnik贸w Korony przebywa艂y na zgrupowaniu w Twardog贸rze. Jest to sta艂e miejsce naszych przygotowa艅. Tym razem w trudnym czasie istniej膮cych obostrze艅 zwi膮zanych z epidemi膮 Covid 19. Zarz膮d klubu poczyni艂 starania o wszystkie wymagane dokumenty, kt贸re by pozwoli艂y na organizacj臋 obozu. Uda艂o si臋 cho膰 nie bez przeszk贸d z przek艂adaniem termin贸w. W ko艅cu po uzyskaniu zgody i potwierdzenia przez PZPS wyruszyli艣my. Grupa m艂odzik贸w z Be艂chatowa oraz trzy grupy z Olesna ( m艂odziczki, i mini ch艂opc贸w oraz dziewcz膮t). Ca艂y okres zgrupowania dzi臋ki jak zwykle bardzo dobrej organizacji na miejscu przez GOSiR Twardog贸ra, by艂 przepracowany solidnie i zgodnie z planem. M艂odzicy przygotowywali si臋 do Turnieju Ligowego, kt贸ry rozegrany ma by膰 24 stycznia w Be艂chatowie. Pod okiem trenera Remigiusza Wachowskiego skupiali si臋 g艂贸wnie nad taktyk膮 oraz zgraniem. W trakcie zgrupowania rozegrali wewn臋trzn膮 gr臋. Na treningi do tej grupy do艂膮czali ch艂opcy z grupy Oleskiej Mateusz Machnik oraz Bartosz Ligenza.

original_d744879f-c4d5-4fe2-9d34-9e852893a2f4_20210121_155959

Grupa Trener Tetyany Borzykh pracowa艂a nad technik膮 oraz motoryk膮, ta grupa jest przed rozpocz臋ciem sezonu mini siatk贸wki i Mistrzostw wojew贸dztwa 艁贸dzkiego. Dw贸jka oraz tr贸jka i czw贸rka pracowa艂a w swoich zespo艂ach i te偶 mieli okazj臋 sprawdzi膰 si臋 w mini turniejach wewn臋trznych. Dw贸jka nawet rozegra艂a mecze kontrolne z dziewcz臋tami z ECHO Twardog贸ra.

original_7ef9a4f9-04a3-4f33-89c9-f154dc56b297_20210121_161407

M艂odziczki z Olesna pod okiem trenera Marka Kwieci艅skiego zapoznawa艂y si臋 i 膰wiczy艂y ustawienia oraz rozszyfrowywa艂y zawi艂o艣ci stref oraz gry w ustawieniach i na pozycjach. Dziewcz臋ta bardzo aktywnie sp臋dza艂y czas na boisku nie zapominaj膮c o podstawach motoryki i pracuj膮c nad rozwojem fizycznym. Rozgrywa艂y kontrolnie mecze w tr贸jkach, gdzie ta gra jest najlepsza je艣li chodzi o popraw臋 techniki jak i taktyki gry. Wspomaga艂y je m艂odsze zawodniczki z grupy mini, Julia Gr臋da, Kamila Bawej, Kaja G艂adysz oraz Antonina Bensz. Te dziewcz臋ta od lutego b臋d膮 ju偶 trenowa艂y ze starsz膮 grup膮.

original_96e89c21-106e-42d9-8727-3570962d442d_20210121_120048

Najm艂odsze zawodniczki mini trenera Artura 殴rebca, przygotowuj膮 si臋 do gier mini w kategorii dw贸jek. Ci膮g艂a praca na technik膮 i motoryk膮 sprawia, 偶e z dnia na dzie艅 wida膰 post臋py. Dziewczynki mia艂y okazj臋 rozegra膰 kilka spotka艅 z r贸wie艣niczkami z ECHO Twardog贸ra. Jak wida膰 ich praca skutkuje te偶 dobrymi rezultatami na boisku.

original_9556cd61-1f36-45a3-a93a-c20a23b15f20_20210122_100239

Podczas zgrupowania przepracowa艂y wszystkie grupy 26 godzin treningowych, nie mo偶na te偶 zapomnie膰 od podstawie przy ci臋偶kiej pracy jak膮 jest odnowa biologiczna z kt贸rej te偶 mogli艣my korzysta膰. Nad zdrowiem naszych zawodnik贸w czuwa艂 trener Wachowski, kt贸ry jest fizjoterapeut膮. Niestety jak zwykle drobne urazy pojawiaj膮 si臋 w trakcie takich oboz贸w, lecz by艂y to na prawd臋 drobnostki z kt贸rymi sobie radzili艣my. Bardzo du偶e podzi臋kowania nale偶膮 si臋 pani Iwonie, kt贸ra dba艂a o to by nasze cia艂o by艂o nakarmione. R贸偶norodno艣膰 posi艂k贸w nie pozwoli艂a na nud臋 oraz zaspokaja艂a nawet bardzo wybredne podniebienia. Niestety wszystko co dobre si臋 ko艅czy i tak my sko艅czyli艣my zgrupowanie. Teraz czas na wykorzystanie nabytych umiej臋tno艣ci w grach ligowych.