Rok 2018 przechodzi do historii, wi臋c pora na drobne podsumowanie naszych zespo艂贸w. Zaczynamy, wi臋c od najm艂odszych.

Zespo艂y mini siatk贸wki prowadzone przez trener Tatian臋 Borzykh gra艂y w r贸偶nego rodzaju turniejach. Liga Najm艂odszych w Tomaszowie Mazowieckim po raz kolejny jest swoistym poligonem dla naszych najm艂odszych. Gramy tam od kilku lat, co przynosi wymierne efekty. Kategoria 鈥濪w贸jek鈥 walcz膮c w pierwszej po艂owie roku wywalczy艂a ostatecznie III miejsce i br膮zowy medal. Nast臋pnie Wojew贸dzka Liga Najm艂odszych 艁ZPS, gdzie nasze zespo艂y spisa艂y si臋 na miar臋 swoich mo偶liwo艣ci i dotar艂y do p贸艂fina艂贸w. Tak samo zako艅czy艂a si臋 nasza przygoda w rozgrywkach Kinder+sport gdzie naprawd臋 nie wiele zabrak艂o do awansu i wyst臋pu w finale wojew贸dzkim. Zaznaczy膰 trzeba, 偶e jeden z zespo艂贸w jest o rok m艂odszy. Ch艂opcy uczestniczyli te偶 w Og贸lnopolskim Turnieju 鈥濲okery 2018鈥 i w konfrontacji z innymi zespo艂ami z ca艂ej Polski wypadli nie najgorzej zajmuj膮c miejsce w 艣rodku stawki 24 zespo艂贸w. Druga cz臋艣膰 roku rozpocz臋艂a si臋 od obozu nad Solin膮, gdzie pani trener zacz臋艂a uk艂ada膰 plany na nast臋pny sezon. Przygotowania i ustalenie kategorii oraz z艂o偶enie zespo艂贸w to g艂贸wny cel obozu. Od wrze艣nia ustalone zespo艂y rozpocz臋艂y ju偶 prac臋 nad poprawieniem taktyki gry. Ruszy艂a te偶 kolejna edycja Ligi Najm艂odszych w Tomaszowie Mazowieckim. Od pierwszego turnieju do rywalizacji przyst膮pi艂y zespo艂y 鈥濪w贸jek鈥 i 鈥濼r贸jek鈥. Do ko艅ca roku rozegrano trzy turnieje, w kt贸rych tylko pierwszy nie wypad艂 po my艣li, bo zaj臋li pi膮te miejsce ulegaj膮c tylko zespo艂owi odwiecznych rywali z Tomaszowa. Nast臋pne ju偶 to dwukrotne drugie miejsca i to samo miejsce zajmuj膮 w klasyfikacji generalnej. Zesp贸艂 鈥濼r贸jek鈥 gra na miar臋 mo偶liwo艣ci i zajmuje miejsce dziewi膮te, cho膰 sta膰 ich na pewno na troch臋 lepsz膮 gr臋. Brak im ogrania i do艣wiadczenia jak m艂odszym kolegom.

49200032_2235287483188695_8249006513314594816_n

Zesp贸艂 M艂odziczek pod okiem trener Tatiany Borzykh rozpocz膮艂 swoj膮 przygod臋 z siatk贸wk膮 i pierwszej po艂owie roku trenowa艂 razem z ch艂opcami z mini siatk贸wki. Dwie dziewczyny trenowa艂y z zespo艂em kadetek prowadzonym przez pani膮 trener w Skrze Be艂chat贸w. Przed wakacjami i wyjazdem na ob贸z nad Solin膮 odby艂o si臋 zebranie z rodzicami dziewcz膮t i podj臋to decyzj臋 o zg艂oszeniu zespo艂u do rozgrywek m艂odziczek wojew贸dztwa 艁贸dzkiego. Na obozie pracowano nad technik膮 w grupie w ch艂opakami, co dawa艂o mo偶liwo艣膰 rywalizacji. Od ko艅ca sierpnia rozpocz臋to przygotowania do sezonu na obozie w Twardog贸rze gdzie uczestniczy艂o 8 dziewcz膮t, bo nie wszystkie jeszcze by艂y gotowe mentalnie do podj臋cia wyzwania. Po powrocie z obozu do艂膮czy艂o do zespo艂u kilka dziewcz膮t i wystartowali艣my w lidze. Pierwsze turnieje kwalifikacyjne to swego rodzaju poletko do艣wiadczalne pozwalaj膮ce pani trener na poznanie dziewcz膮t i u艂o偶enie zespo艂u. Ju偶 w pierwszym turnieju o punkty wygrywaj膮 pierwsze spotkanie w lidze i du偶o nie brakuje by uzyska艂y awans do wy偶szej grupy. Kolejne turnieje i tygodnie pracy przynosz膮 efekt w postaci wygrania ostatniego turnieju w tym roku i awansu do grupy wy偶ej. Co wa偶ne po dw贸ch kolejnych pora偶kach z zespo艂em lokalnych rywalek Skry Be艂chat贸w, tym razem wygrywaj膮 i to zdecydowanie. Ko艅cz膮 rok awansem i wygranym turniejem, cho膰 zesp贸艂 jest w du偶ym stopniu jeszcze m艂odszy ni偶 rywalki. W zespole tym zostaje powo艂ana na konsultacje kadry regionu zach贸d Siatkarskich O艣rodk贸w Szkolnych Amelia Kisiel, kt贸ra dostaje szans臋 gry w Og贸lnopolskim Turnieju Talent贸w w Krakowie.

49054322_293082728011981_5114178380102631424_n

M艂odzicy trenera Jaros艂awa Janasa to zesp贸艂, kt贸ry od roku trenuje ju偶 ze swoim trenerem i poprzez rozgrywki mini w kategorii 鈥濩zw贸rek鈥 przygotowuje si臋 do gry w starszej kategorii. Uczestniczy艂 w Og贸lnopolskim Turnieju w Miliczu. Tam zdobywa艂 do艣wiadczenie graj膮c przeciwko zespo艂om z ca艂ej Polski. Tu r贸wnie偶 odby艂o si臋 spotkanie z rodzicami, kt贸rzy wyrazili ch臋膰 pomocy w realizacji plan贸w przyst膮pienia do rozgrywek m艂odzik贸w w wojew贸dztwie 艁贸dzkim. Ob贸z nad Solin膮 by艂 dla nich jak i pozosta艂ych grupy etapem przygotowa艅 do sezonu. Od po艂owy miesi膮ca sierpnia przygotowuj膮 si臋 na obiektach szko艂y podstawowej nr 12, kt贸rej w wi臋kszo艣ci s膮 uczniami. Od wrze艣nia przyst臋puj膮, jako klasa sportowa do programu szkolenia w Siatkarskich O艣rodkach Szkolnych. Pierwszym testem dla zespo艂u jest turniej we Wroc艂awiu. Cho膰 nie udaje si臋 w nim wygra膰 meczu to zdobyte do艣wiadczenie i opinie zebrane od pozosta艂ych trener贸w mog膮 napawa膰 optymizmem. Nast臋pnie mecze kontrolne z zespo艂ami mi臋dzy innymi ze Zdu艅skiej Woli pokazuj膮 potencja艂 zespo艂u. Turniej kwalifikacyjny rozgrywany u siebie w Be艂chatowie jest bardzo ciekawy i wy艂ania zwyci臋zc臋 po liczeniu ma艂ych punkt贸w. Suma daje nam drugie miejsce i w turniejach o punkty rozpoczynaj膮 od grupy B. W kolejnych etapach jest ju偶 r贸偶nie, bo i zdarza si臋 spa艣膰 z grupy B do C, co jest swego rodzaju zimnym prysznicem dla zespo艂u. W nast臋pnym ju偶 nie pozwalaj膮 sobie na to by kto艣 wydar艂 im awans z r膮k wygrywaj膮c oba spotkania. Ostatni turniej w tym roku to przede wszystkim derby ze Skr膮 Be艂chat贸w. Ten mecz ma swoisty podtekst i rywalizacj臋 koleg贸w ze szko艂y i z jednej klasy graj膮cych w dw贸ch r贸偶nych klubach. Wygrana 2-0 daje ch艂opakom satysfakcj臋 oraz motywacj臋 do gry w decyduj膮cym meczu z 艁odzi膮. Wygranie turnieju pozwala awansowa膰 do grupy A i s膮 to dwa ostatnie mecze wygrane w tym roku. Tak, 偶e dru偶yna ch艂opc贸w nie chce by膰 gorsza od swoich kole偶anek i oba zespo艂y sp臋dz膮 Nowy rok w dobrych nastrojach. Z zespo艂u ch艂opc贸w kilku zawodnik贸w zostaje powo艂anych na konsultacje w swoich rocznikach do kadr wojew贸dzkich. W roczniku 2004 s膮 to Marcel Sta艅czyk, Dawid Michalski, Dominik Gontarz, a w roczniku 2005, Jan M艂ynarski, Patryk Dobrakowski, Mateusz Fr膮czkowski i Kuba Kie艂bus. Pokazali si臋 to wa偶ne i cz臋艣膰 z nich zosta艂a zauwa偶ona.

48396818_2320515501356836_2350247619525083136_o

Najstarszym naszym zespo艂em s膮 kadeci prowadzeni przez trenera Paw艂a Wieczorkowskiego, kt贸remu od po艂owy roku pomaga Kamil Ociepka. Zesp贸艂 w pierwszej po艂owie roku walczy jeszcze w rywalizacji m艂odzik贸w. W decyduj膮cym turnieju, mo偶na rzec finale brakuje seta by zaj膮膰 trzecie miejsce w wojew贸dztwie i trafi膰 do 膰wier膰fina艂u Mistrzostw Polski. Po zako艅czeniu rozgrywek zesp贸艂 nie pr贸偶nuje i dzi臋ki wydatnej pomocy rodzic贸w i zaanga偶owaniu klubu uczestnicz膮 w dw贸ch silnie obsadzonych turniejach Mi臋dzynarodowych w 艁ebie, gdzie zajmuj膮 miejsce 11 na 24 zespo艂y z Europy oraz Ostro艂臋ce gdzie po bardzo zaci臋tej walce ulegaj膮 w finale mistrzowi Mazowsza 2-1. Nie mniej jednak sze艣ciu zawodnik贸w zostaje powo艂anych w pierwszej fazie do kadry wojew贸dzkiej m艂odzik贸w. Aleksander Czerwi艅ski (Reprezentant Polski), Szymon Ostrowski, Maciej Ste膰, Dawid M艂udzik, Dawid Rasowski i Micha艂 Warzywoda. Trzech z nich jedzie na ob贸z z kadr膮 TNO do Ko艂obrzegu. Pierwsza cze艣膰 roku jest bardzo pozytywna. Od miesi膮ca sierpnia rozpoczynaj膮 si臋 przygotowania do sezonu. 聽聽聽聽I tak po kilku treningach u siebie jad膮 na ob贸z do Wis艂y gdzie pracuj膮 nad wytrzyma艂o艣ci膮 i technik膮. Drugim obozem jest zgrupowanie w Twardog贸rze gdzie trenerowi Wieczorkowskiemu pomaga w przygotowaniach Remigiusz Wachowski, a zajmuje si臋 on przygotowaniem motorycznym zespo艂贸w ch艂opc贸w i dziewcz膮t. Po ci臋偶kiej pracy na obozie pora rozpocz膮膰 granie w turniejach. Pierwszym z nich jest Mi臋dzynarodowy Turniej w Czernowcach na Ukrainie. Mierzymy si臋 tam z innym stylem gry i starszymi o rok zespo艂ami. Ci臋偶kie do艣wiadczenie zdobywamy wygrywaj膮c jedno spotkanie. Na pewno du偶e do艣wiadczenie, cho膰 nie w pe艂nym sk艂adzie (Olek Czerwi艅ski na zgrupowaniu reprezentacji, kilku zawodnik贸w nie pojecha艂o ze wzgl臋d贸w rodzinnych). Kolejnym etapem jest turniej w Kra艣niku, gdzie mierzymy si臋 z zespo艂ami kadet贸w z czo艂贸wki krajowej. Tam gra zaczyna si臋 uk艂ada膰 ju偶 w pe艂nym sk艂adzie. Miejsce w 艣rodku stawki jest adekwatne do mo偶liwo艣ci zespo艂u. Rozpoczynaj膮ca si臋 liga jest kolejnym etapem w rozwoju zespo艂u. W grupie po pierwszej rundzie zajmujemy trzecie miejsce, co wydaje si臋 nie zadowala膰 ch艂opak贸w. Tym bardziej przegrywamy pierwszy mecz derbowy po bardzo zaci臋tym spotkaniu ze Skr膮 3-1 graj膮c u nich. Ze wzgl臋du na nieobecno艣膰 naszego reprezentanta musimy prze艂o偶y膰 spotkanie rewan偶owe ze Skr膮. Jest to mecz ostatni w tym roku. Du偶a dawka presji wywo艂ana przez m艂odsze zespo艂y, kt贸re wygra艂y swoje turnieje jest wyczuwalna. Powr贸t z Mistrzostw Europy Wschodniej EEVZA z艂otego medalisty Olka Czerwi艅skiego jest motywacj膮 dla zespo艂u. Ci臋偶ki mecz rozgrywany u nas jest swego rodzaju zwie艅czeniem pracy w tym sezonie. Wygrana 3-0 z lokalnym rywalem i to o rok starszym jest czym艣 magicznym na 艢wi臋ta i Nowy Rok. Zako艅czenie tego roku jest niesamowite, jest to pokazanie ci臋偶kiej pracy trener贸w, zaanga偶owania rodzic贸w oraz zarz膮du klubu. Na pewno daje to du偶ego kopa do pracy w nowym Roku i ko艅c贸wce sezonu w m艂odzie偶owych rozgrywkach.

48407400_2331971683544551_5609157869019594752_o

W posumowaniu nie mo偶e zabrakn膮膰 w膮tk贸w reprezentacyjnych. A wypada zacz膮膰 od naszej zawodniczki, uczennicy SMS PZPS Szczyrk obecnie wypo偶yczonej do zespo艂u Grot Budowlani 艁贸d藕 Weroniki Centki. Weronika sw膮 ci臋偶k膮 prac膮 wywalczy艂a sobie miejsce w Reprezentacji Polski juniorek U 18 na Mistrzostwa Europy 2018 rozgrywane w Albanii. Przywioz艂a z tej imprezy br膮zowy medal i jest to co艣 niesamowitego patrz膮c na przebieg rozwoju tej zawodniczki. Pod okiem Tatiany Borzykh w ci膮gu p贸艂tora roku zostaje zauwa偶ona i powo艂ana do reprezentacji Polski i cho膰 nie udaje jej si臋 za艂apa膰 do dwunastki na Mistrzostwa 艢wiata 2017 w Argentynie. Nie zniech臋ca jej to i w szkole w Szczyrku pracuje ci臋偶ko nad sob膮. Z zespo艂em Budowlanych 艁贸d藕 plasuje si臋 na sz贸stym miejscu w Polsce w kategorii Juniorek. W roku 2018 zostaje zauwa偶one przez trenera Jacka Nawrockiego i powo艂ana do szerokiej Reprezentacji seniorek. Medal z Mistrzostw Europy jest swego rodzaju nagrod膮 za ca艂膮 prac臋 wykonan膮 w ci膮gu trzech lat i pokazuje potencja艂 tej zawodniczki.

49189229_1933874296719752_3738972642682601472_n

Drugim z kolei naszym reprezentantem jest Aleksander Czerwi艅ski od roku w Reprezentacji Polski Mini Kadet贸w U 15. Ca艂y rok pracy z r贸偶nymi zwrotami jest na pewno dla niego cennym do艣wiadczeniem, ale i nauk膮 na przysz艂o艣膰. Olek wraz z zespo艂em walczy艂 w Mistrzostwach Europy Wschodniej EEVZA w Erewaniu w dalekiej Armenii. 呕eby si臋 tam znale藕膰 musia艂 przej艣膰 kolejne etapy selekcji na zgrupowaniach. Jest on bardzo wytrwa艂y, co pozwoli艂o mu na osi膮gniecie celu. Razem z dru偶ynom wywalczy艂 z艂oty medal Mistrzostw Europy EEVZA i uzyska艂 bezpo艣redni awans do Mistrzostw Europy w Bu艂garii 2019. Jest kolejnym przyk艂adem na to, 偶e praca i zaanga偶owanie jest najlepsz膮 drog膮 do osi膮gni臋cia celu.

16749b

Ko艅cz膮c podsumowanie zaznaczy膰 trzeba, 偶e nie tylko zawodnicy mog膮 by膰 w Reprezentacji Polski r贸偶nych rocznik贸w i tak nasz trener Pawe艂 Wieczorkowski, jako fizjoterapeuta pracuj膮cy z Reprezentacja Polski mini kadetek oraz prezes Marek Kwieci艅ski, jako kierownik tej reprezentacji mog膮 te偶 艣wi臋towa膰 srebrny medal w Mistrzostwach Europy Wschodniej U 14 dziewcz膮t rozgrywanych w Olecku. Plasuj膮c si臋 na drugim miejscu b臋d膮 walczy膰 jeszcze w turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy mini kadetek U 15 we W艂oszech i Chorwacji, kt贸ry odb臋dzie si臋 w kwietniu 2019.

16748b

Jak wida膰 pi臋cioletnia praca naszego klubu jest w tym roku najbardziej widoczna i mamy nadziej臋, 偶e kolejny rok przyniesie nam, a przede wszystkim trenerom nie mniej wzrusze艅 i rado艣ci. Dzi臋kujemy te偶 naszym nielicznym sponsorom za pomoc i wsparcie. Liczymy na kolejne osoby i firmy chc膮ce wesprze膰 nasze dzia艂ania w Nowym Roku.

Zarz膮d klubu razem z trenerami pragn膮 podzi臋kowa膰 rodzicom naszych zawodnik贸w za kolosalne wsparcie jak i pomoc, bez kt贸rej funkcjonowanie naszego klubu by艂oby nie mo偶liwe.

Na koniec 偶yczymy du偶o zdrowia i pomy艣lno艣ci oraz spe艂nienia najskrytszych marze艅 w nadchodz膮cym Nowym Roku 2019 wszystkim naszym zawodnikom, trenerom, rodzicom oraz kibicom i sympatykom naszego klubu.

Zarz膮d UKS Korona Be艂chat贸w