Pierwsze granie M艂odzik贸w.
W mijaj膮cy weekend zesp贸艂 m艂odzik贸w Korony przebywa艂 w Twardog贸rze, gdzie rozgrywa艂 sw贸j pierwszy Og贸lnopolski turniej. W pierwotnej wersji turniej mia艂 odby膰 si臋 w Miliczu ju偶 w maju, lecz sytuacja epidemiologiczna w kraju uniemo偶liwi艂a jego rozegranie. Tym razem o ma艂y w艂os te偶 by by艂 problem poniewa偶 powiat Milicki od soboty trafi艂 na czerwon膮 list臋 GIS. Z pomoc膮 jak zwykle przyszed艂 nam niezawodny GOSiR Twardog贸ra. Udost臋pni艂 nam hal臋 na rozegranie turnieju. W pi膮tek po przybyciu na miejsce nasi zawodnicy mieli okazj臋 zagra膰 sparingowo z zespo艂em UKS „Dw贸jka” Milicz. Rozegrano trzy sety, w kt贸rych po walce lepsi okazali si臋 nasi go艣cie. Wieczorem odnowa na basenie i om贸wienie z video pierwszego sz贸stkowego meczu.
W sobot臋 od rana rozpocz臋li艣my turniej. Pierwsze spotkanie zagrali艣my z UKS „Dw贸jk膮” Milicz i tym razem spotkanie by艂o ju偶 oficjalne. Nasza gra by艂a troch臋 lepsza i pozwoli艂o to na zdecydowany op贸r przeciwnikowi. Wynik 1-2 dla Milicza. W kolejnym spotkaniu zaprezentowali si臋 go艣cie z Wroc艂awia, czyli UKS „Koral” Wroc艂aw. Du偶o walki lecz w tym spotkaniu Dw贸jka Milicz przegrywa 0-3 z Koralem Wroc艂aw. Po przerwie na parkiet wyszli nasi zawodnicy by rozegra膰 mecz ze zdecydowanym faworytem UKS „Koral”Wroc艂aw. Rywal pokaza艂 nam dobr膮 gr臋, a my mieli艣my okazj臋 odebra膰 lekcj臋 siatk贸wki. Bardzo dobre akcje naszego zespo艂u przelatali艣my troch臋 b艂臋dami. Ta nauka przyniesie z pewno艣ci膮 efekty troch臋 p贸藕niej. Przegrana 0-3 z p贸藕niejszym zwyci臋zc膮 nie przynosi ujmy. Ca艂y turniej zorganizowany dzi臋ki pomocy Gminy Milicz jak i Akademii Ma艂gorzaty Glinki by艂 bardzo fajnym prze偶yciem dla naszych m艂odych zawodnik贸w. Dla trener贸w materia艂 do analizy tym bardziej, 偶e grali wszyscy zawodnicy.
Nast臋pnym razem b臋dzie lepiej. Zauwa偶y膰 nale偶y, 偶e nasz zesp贸艂 by艂 zbudowany w oparciu o finalist贸w Mistrzostw Polski Kindera w kategorii Tr贸jek, a s膮 to ch艂opcy z rocznika 2008, kt贸rzy dopiero za rok osi膮gn膮 wiek m艂odzika.
Sk艂ad zespo艂u Korony : Rogaczewski Adrian, Kuciapi艅ski Micha艂, Osi艅ski Aleksander, Antosiak Pawe艂, Kowalewski Kacper, Waszak Filip, Mielczarek Rafa艂 – libero oraz Maty艣kiewicz Szymon, St臋pie艅 Miko艂aj, Cierczy艅ski Kacper, Jaryszek Jakub, Frukacz Maciej – libero, trenerzy Wachowski Remigiusz i Tatiana Borzykh