Pierwsze granie M艂odzik贸w.
W mijaj膮cy weekend zesp贸艂 m艂odzik贸w Korony przebywa艂 w Twardog贸rze, gdzie rozgrywa艂 sw贸j pierwszy Og贸lnopolski turniej. W pierwotnej wersji turniej mia艂 odby膰 si臋 w Miliczu ju偶 w maju, lecz sytuacja epidemiologiczna w kraju uniemo偶liwi艂a jego rozegranie. Tym razem o ma艂y w艂os te偶 by by艂 problem poniewa偶 powiat Milicki od soboty trafi艂 na czerwon膮 list臋 GIS. Z pomoc膮 jak zwykle przyszed艂 nam niezawodny GOSiR Twardog贸ra. Udost臋pni艂 nam hal臋 na rozegranie turnieju. W pi膮tek po przybyciu na miejsce nasi zawodnicy mieli okazj臋 zagra膰 sparingowo z zespo艂em UKS „Dw贸jka” Milicz. Rozegrano trzy sety, w kt贸rych po walce lepsi okazali si臋 nasi go艣cie. Wieczorem odnowa na basenie i om贸wienie z video pierwszego sz贸stkowego meczu.
DSC_0083
W sobot臋 od rana rozpocz臋li艣my turniej. Pierwsze spotkanie zagrali艣my z UKS „Dw贸jk膮” Milicz i tym razem spotkanie by艂o ju偶 oficjalne. Nasza gra by艂a troch臋 lepsza i pozwoli艂o to na zdecydowany op贸r przeciwnikowi. Wynik 1-2 dla Milicza. W kolejnym spotkaniu zaprezentowali si臋 go艣cie z Wroc艂awia, czyli UKS „Koral” Wroc艂aw. Du偶o walki lecz w tym spotkaniu Dw贸jka Milicz przegrywa 0-3 z Koralem Wroc艂aw. Po przerwie na parkiet wyszli nasi zawodnicy by rozegra膰 mecz ze zdecydowanym faworytem UKS „Koral”Wroc艂aw. Rywal pokaza艂 nam dobr膮 gr臋, a my mieli艣my okazj臋 odebra膰 lekcj臋 siatk贸wki. Bardzo dobre akcje naszego zespo艂u przelatali艣my troch臋 b艂臋dami. Ta nauka przyniesie z pewno艣ci膮 efekty troch臋 p贸藕niej. Przegrana 0-3 z p贸藕niejszym zwyci臋zc膮 nie przynosi ujmy. Ca艂y turniej zorganizowany dzi臋ki pomocy Gminy Milicz jak i Akademii Ma艂gorzaty Glinki by艂 bardzo fajnym prze偶yciem dla naszych m艂odych zawodnik贸w. Dla trener贸w materia艂 do analizy tym bardziej, 偶e grali wszyscy zawodnicy.
DSC_0351
Nast臋pnym razem b臋dzie lepiej. Zauwa偶y膰 nale偶y, 偶e nasz zesp贸艂 by艂 zbudowany w oparciu o finalist贸w Mistrzostw Polski Kindera w kategorii Tr贸jek, a s膮 to ch艂opcy z rocznika 2008, kt贸rzy dopiero za rok osi膮gn膮 wiek m艂odzika.
Sk艂ad zespo艂u Korony : Rogaczewski Adrian, Kuciapi艅ski Micha艂, Osi艅ski Aleksander, Antosiak Pawe艂, Kowalewski Kacper, Waszak Filip, Mielczarek Rafa艂 – libero oraz Maty艣kiewicz Szymon, St臋pie艅 Miko艂aj, Cierczy艅ski Kacper, Jaryszek Jakub, Frukacz Maciej – libero, trenerzy Wachowski Remigiusz i Tatiana Borzykh