Wczoraj nasi kadeci rozegrali spotkanie rewanżowe z Grot Krótka Piłka Szkoła Gortata Łódź. Mecz pierwszy rozegrany w Łodzi był bardzo zacięty i tu można było się spodziewać podobnej batalii. Od początku widać było, że nasz zespół grając u siebie w kilku elementach będzie dominował. Zagrywka była kluczem w tym spotkaniu. Dużo lepiej w tym elemencie grali gospodarze. Do połowy pierwszego seta gra była wyrównana. Trochę błędów z obu stron lecz też kilka ciekawych akcji. W drugiej części seta za sprawą właśnie zagrywki nasz zespół wyszedł na prowadzenie i nie oddał go do końca seta wygrywając 25-16.

DSC_0022

Drugi set od samego początku pod kontrolą Korony. Aleksander Czerwiński na zagrywce zrobił przewagę i to dało spokojniejszą końcówkę seta 14-4. Później Łodzianie odrobili kilka punktów lecz nie mogli odrobić tak dużej straty. 25-14 i po dwóch setach wyraźne prowadzenie gospodarzy. Trzeci set bardzo podobny do poprzednich. Trener Ociepka mógł w końcówce wpuścić na boisko większość zawodników. 25-16 i wygrywamy 3-0 dopisując sobie trzy punkty umacniając się na drugim miejscu w grupie. Po meczu trener Ociepka powiedział, że mecz wyglądał lepiej niż treningi w ostatnim tygodniu. Było też kilka mankamentów nad którymi trzeba popracować. Na pewno przyjęcie oraz blok, choć ten ostatni nie był zły.

DSC_0041

Teraz zostały dwa mecze, jeden na wyjeździe w Tomaszowie (07.12)z liderem grupy oraz u siebie z Ozorkowem (14.12). Po nowym roku ostatnia kolejka bez naszego już udziału (pauzujemy) i półfinały wojewódzkie 1-2 luty.

Korona Bełchatów – Grot Krótka Piłka Szkoła Gortata Łódź  3-0  (16,14,16)

Skład Korony: Steć M, Stańczyk M, Warzywoda M, Gontarz D, Czerwiński A, Młynarski J, Rasowski D – libero,

Młudzik D, Frączkowski M, Glapiński J, Kuciapiński M, Gryś O.