Turniej ligi wojewódzkiej młodzików grupy V rozegrany był w Bełchatowie. Będąc gospodarzami turnieju przyjmowaliśmy zespoły z Ozorkowa, Zduńskiej Woli oraz Pajęczna. Rywalizacja toczy się na podstawie systemu, w którym granę są mecze półfinałowe pomiędzy zespołami z godnie z zajętymi miejscami. 1-4 i 2-3 po tych spotkaniach przegrani grają o miejsce trzecie, a wygrani o zwycięstwo w turnieju i zarazem awans do grupy wyższej co w tym przypadku oznacza grupę IV. Pierwszy mecz rozgrywany między zespołami Korona Bełchatów – Libero Pajęczno  2-0 (25:13, 25:17). dobre spotkanie z naszej strony. Wykorzystujemy swoją technikę i siłę. Bardzo dobrze zagrali środkowi Antosiak i Czerwiński. Reszta dostosowała się poziomem. Kilka razy w obronie ratował zespół Mielczarek przed stratą punktu. Mecz o tyle istotny, że pozwala myśleć o walce dalej i wygranie turnieju. Drugi mecz rozgrywany między zespołami Bzury II Ozorków i AS Zduńska Wola 2-0, miał swoją dramaturgię. Zespół Ozorkowa po wygraniu pierwszego seta, stanął i tracił punkty seriami. Już wydawać by się mogło, że mecz zakończy trzeci set. Kilka uwag trenera Ozorkowa i chłopcy się pobudzili. Najpierw zniwelowali przewagę, a następnie odskoczyli rywalowi. To pozwoliło na wygranie meczu. Mecz o trzecie miejsce był bardzo zacięty i tu spotkanie pomiędzy AS Zduńska Wola, a Libero Pajęczno zakończył trzeci set. Wynik ostatniego seta mówi wszystko o tym spotkaniu 17-15 dla Pajęczna i to oni zajmują III miejsce. Mecz finałowy pomiędzy Koroną Bełchatów i Bzurą II Ozorków miał kilka podtekstów. Raz, że trenerzy Tetyana Borzykh i Grzegorz Pawłowski spotykali się wielokrotnie podczas rozgrywek mini siatkówki to jeszcze w jednym i drugim zespole graję zawodnicy z kategorii czwórek gdzie ta rywalizacja toczy się dalej. Od początku lepiej zaczęli chłopcy z Ozorkowa i udało im się zdobyć przewagę. Zmiany w zespole Korony nie na wiele się zdały i chłopcy za późno rozpoczęli walkę o odrobieni strat. Przegrana w pierwszym secie 19:25 spowodowała mobilizację w zespole Korony. Druga odsłona to już lepsza gra i wykorzystywanie środka. Lepsza zagrywka też zaczyna sprawiać trochę problemów rywalowi. Na koniec dwa punktowe bloki i mamy to. 25:23 i wyrównujemy stan meczu na 1-1. Uwagi trenerki i zaczynamy trzeci set. Nie po naszej myśli bo od prowadzenia rywali 5-2. Walka trwa i po przejściu jest już tylko 7-8. Tylko końcówka znów należy do rywali z Ozorkowa. Wygrywają zasłużenie 2-1 ostatni set 15-11. Nam zostaje cieszyć się z drugiego miejsca oraz kolejnej lekcji siatkówki. Awans uzyskuje Bzura II Ozorków. Przed nami IV turniej w którym oczekujemy na kolejnego rywala spadkowicza z grupy IV.

142081323_4867748686633492_4501548382510382943_o

Skład Korony : Osiński A, Waszak F, Antosiak P, Kucialiński M, Rogaczewski A, Czerwiński K, Mielczarek R -libero, Frukacz M – libero, Jaryszek J, Stępień M, Matyśkiewicz Sz, Kowalczyk O. Trener Tetyana Borzykh. z powodu drobnych urazów nie grali Grzybek F i Ciarczyński K.

wyniki meczy:

UKS Korona Bełchatów – UKS Libero Pajęczno   2-0

KS Bzura II Ozorków – UKS AS Zduńska Wola    2-0

UKS AS Zduńska Wola – UKS Libero Pajęczno    1-2

UKS Korona Bełchatów – KS Bzura II Ozorków   1-2

Końcowa kolejność turnieju:

1. KS Bzura II Ozorków

2. UKS Korona Bełchatów

3. UKS Libero Pajęczno

4. UKS AS Zduńska Wola